Dětské židličky nebo Fun Pod?

Dětské jídelní židličky jsou tradičním řešením vaší domácnosti, když máte dítě. Dítě se v nich pohodlně usadí, nají, hraje, ale i třeba chvíli dívá na pohádku. Mnoho židliček je tak v dnešní době všestranně využitelných. Ovšem Fun Pod přináší dětem nový druh zábavy.

Co je to Fun Pod?

 

FunPod

Fun Pod

Fun Pod je druh stylového nábytku pro děti, který se hodí do kuchyně. Je nejen krásným doplňkem, ale i vysoce účelným pomocníkem. Vaše děti tak s vámi mohou být po celou dobu v kuchyni. Maminky, které stojí u plotny, musí odbíhat, aby dítě v pokoji zkontrolovaly. Fun Pod slouží pro děti jako interaktivní hračka. Je nebezpečné, když si dítě stoupne na židli. Fun Pod je mnohem bezpečnější variantou, protože stojí pevně na zemi.

Dění v kuchyni, tak nemusí být pro vaše děti tabu. Navíc se mohou na přípravě jídla podílet. Místo ostrého nože jim dejte plastový nožík, mohou jen dělat, že něco krájí. Výhodou je, že dítě naučíte správně zacházet se skutečnými potravinami. Zatímco hraní v plastové kuchyňce je brzo omrzí, s Fun Pod bude hraní mnohem reálnější. Není nad to podávat mamince na přípravu zeleninového salátu skutečnou mrkev nebo hlávkový salát. Vaše děti uvidí svět takový, jaký je. Nehledě na to, že umělé ovoce z jeho dětské kuchyňky, kolikrát není ani v nejmenším podobné tomu, co má představovat.

Jsou lepší židličky nebo Fun Pod?

Jídelní židlička sloužící výhradně na krmení, je pro uspokojení dítěte, co se týče stravování ideální. Jenže v momentě, kdy jí přistrčíte ke stolu, pro dítě se stává zajímavější stůl a chce z židličky vylézt, což je nebezpečné. Pokud si dítě chce s vámi v kuchyni i hrát, nejen papat, Fun Pod je k tomu vhodnější. Je vyroben z vysoce kvalitního dřeva, které je opracováno do formy, která dětem neublíží. Fun Pod roste s vaším dítětem. Součástí je tvrdá dřevěná podložka, která se dá variabilně posouvat podle věku dítěte nebo k jeho činnosti. Když si hraje, může mít desku níže, pokud pomáhá umývat nebo utírat nádobí, potřebuje spíše stát, než klečet. Přesto dodržujte bezpečnostní opatření a dítě nedávejte výš, než potřebuje. Horní část by měla dosahovat k hrudníku dítěte.

Děti rády pomáhají s prací

Slíbila jste Aničce nebo Petříkovi upéct koláč? Tentokrát na něj nemusí čekat ve svém pokojíčku v dětské postýlce nebo ohrádce na zemi. Klidně si dítě můžete přizvat na pomoc. Fun Pod je v tomto ohledu opravdovým zázemím pro dítě. Dítě se necítí v pokoji samo, nepláče a aktivně se podílí na tvorbě koláče. Klidně mu podejte mísu, ať si zaboří do těsta prstíky. Tím, že tu bude s vámi se bude cítit dobře, i když se na vás bude z počátku jen dívat. Sama najednou zjistíte, že s vámi takto začalo hospodařit ve 2 letech, ale dnes mu je už 5 let a stále z toho nevyrostlo. Děti předškolního věku už s vámi navíc zvládnou i jednoduché recepty.

Vaření s dětmi

V batolecím věku se rozvíjí převážně hrubá motorika. Dítě se učí chodit, běhat a skákat. Ovšem chce i pomáhat v kuchyni, když vidí, že něco kuchtíte. Zvláště pečení cukroví na Vánoce, kdy se připravují těsta a všude to nádherně voní, je pro něj lákavé. Kousek těsta mu nechte na zpracování, ať si udělá panenku nebo autíčko.

Vykrajovátka jsou pro něj stejnou zábavou jako tiskátka. Vanilkové rohlíčky jsou také jednoduché, jak tvarově, tak ingrediencemi. Společně jistě vykouzlíte nádhernou sváteční tabuli. Fun Pod ovšem využijete celoročně. Dítě se tu hravě naučí práci s plastovým nožíkem, kdy si zvládne natřít chleba nebo housku. Pomazánku, pudink, palačinky, nákyp či jinou pochutinu, s jeho pomocí, bude i lépe chutnat.

V předškolním věku dítě navíc potřebuje získat zručnost a dovednost, která se mu ve škole při psaní jistě neztratí. Jemnou motoriku je potřeba cvičit již v útlém věku. S Fun Podem si může u barového pultu kreslit, tiskat, vybarvovat, zkrátka vše, co jednou bude dělat i v první třídě. Fun Pod zajistí vašemu dítěti při těchto činnostech bezpečí. Dítě se tak netočí nebo nehoupe na židli, přitom si užívá stejnou zábavu. Dítě si přijde užitečné, protože jste mu dali tu důležitost. Bude na sebe pyšné, že umylo nádobí. Vy ho za vykonané činnosti pochvalte, zvyšujete mu tím jeho sebevědomí. Stejně tak mu ho vědomě či nevědomě můžete pěkně pochroumat. Buďte trpěliví a poskytněte mu na všechno dostatek času. Vysvětlujte, povídejte si, hrajte si a vymýšlejte s Fun Pod další možnosti.

Fun Pod pro více generací

Fun Pod je výhodnou investicí. Slouží jako židle, ale i jako hračka. Dítě si do něj vleze, schovává se, hraje si, pomáhá v kuchyni, atd. Když je vaše první dítě už větší, není problém ho použít u dítěte druhého. Je to perfektní pomůcka pro více generací. Právě vám vaše dcera oznámila, že čeká miminko? Fun Pod je i skvělým dárkem, protože každého překvapí. Dítě je tu v bezpečí a současně si s maminkou utváří i pouto. Není tak odstrčené od dění v kuchyni, což se mu jednou určitě neztratí.

Pro jaké děti Fun Pod použít?

Fun Pod je použitelný pro děti ve věku od 1 – 5 let (od batolete až po předškoláka). Jeho výhodou je tedy fakt, že s dítětem roste. Pomocí tvrdé dřevěné desky, která lze zasunout do optimální výšky podle věku dítěte si nastavíte adekvátní úroveň. Nemusíte tak přemýšlet o koupi několika židlí, Fun Pod si s vaší situací hravě poradí. Navíc je k dostání v různých barevných provedení, což povede v kuchyni ke sjednocení barev a jednotlivých konceptů. Hodí se do moderních domácností, ale klidně i na chalupu. Fun Pod je všestranně využitelným neotřelým solitérem vašich interiérů, který dodá dětský, ale přitom roztomilý nádech.